ÜRÜN DETAY

Dikenli Tel


Ürün Kodu: 1578
Fiyat: Girilmedi

Dikenli tel sistemleri birçok yerde kullanılmaktadır. Yaygın olarak fabrika, bahçe, cezaevi gibi güvenlik mecburiyeti olan bölgelerde kullanılmaktadır. Yabancı şahısların girilmesi istenmeyen bahçe, tarla gibi yerlerde dikenli teller kullanılmaktadır. Bu teller uzun ömürlü olup herhangi bir kırılma, bükülme olmadan yıllarca kullanılabilme özelliğine sahiptir. Sıcak daldırma galvanizli telden üretilmektedir. Yılların vermiş olduğu deneyimle kalite güvencesiyle hizmet sunmaktayız.

 

Dikenli Tellerin Özellikleri

Üzerinden hiçbir şekilde geçilmesi istenilmeyen dış mekanların çevrelenmesi için dikenli tel kullanılır. Dikenli teller büküm yapılarak imal edilmektedir. Hat teline büküm yapılırken sivri dikenler dört kere sarılır. Dikenli tellerin dezavantajı zamanla sarılan bu dikenlerin gevşemesi ve dökülmesidir. Bu nedenle üretim kalitesi ve tekniği önemlidir. Sarmal yerine örgü sistemiyle sarılmış olan dikenli tellerin kullanım ömrü uzun olmaktadır. Dikenli teller, tek başına birkaç tane sırayla çekilmektedir. Ekonomik açıdan tasarrufludur. Ayrıca örgülü çit teller ile beraber kullanılabilir. Örgülü çit tellerin altına veya üstüne çekilip ekstra koruma sağlayabilir. Dikenli teller ağaç kazıkları etrafına sarılarak da kullanılabilir.

 

Dikenli tellerin kullanım alanları çeşitlilik gösterir. Arazi, arsa, tarla güvenliği için yaygın olarak bu teller kullanılmaktadır. Bununla beraber ağaç, fidan dikimi gibi alanların korunması amacıyla yine bu teller kullanılır. Galvanizli kaplama yöntemi kullanılan bu tel %99 saf çinkoyla 450 derecede daldırma yöntemiyle üretilmektedir. Teknik olarak 2 mm dikenli telin 1 mm tel aralığı bulunmaktadır. Dikenli tellerin pek çok çeşidi bulunuyor. Bunlardan birisi konvensiyonel dikenli teller olup hayvan saldırılarını engelleme amacıyla kullanılmaktadır. Bu tellerin çapları daha kalındır. Bu nedenle mukavemet ve dayanıklılık açısından yüksek koruma sağlar. Başka bir çeşidi ise ters bükümlü metrik dikenli tellerdir. Bunlar genel olarak 250 metre ve 125 metre olarak imal edilmektedir. Çapları daha düşük olup sınır belirlemek için kullanılır.