ÜRÜN DETAY

Rüzgar Kesici File


Ürün Kodu: 1570
Fiyat: Girilmedi

RÜZGAR KESİCİ ÇİT FİLESİ

 

Rüzgar filesi bahçelerin, villaların etrafına rüzgarı kesmek için kullanılır. Rüzgar önleme tülü olarak da adlandırılan bu ürün mekanlarda estetik görüntü sağlamaktadır. Rüzgara karşı oldukça korunaklı olan bu ürün son derece dayanıklıdır. Mekan çevrelerine çitler üzerine yerleştirilerek oluşturulan bu ürün günümüzde oldukça ilgi görmektedir. Rüzgar kesici file istenilen boyutlarda özel olarak üretilmektedir. Mekan çevrelerinde estetik bir görüntü oluşturan bu fileler aynı zamanda rüzgarın tüm rahatsız edici etkisini de yok etmektedir. Rüzgar filesi hava sirkülasyonu da sağlar. Restoran, cafe gibi dış mekanlarda kullanımı yaygınlaşan rüzgar kesici fileler de yırtılma, delinme gibi hasarlar meydana gelmemektedir.

 

Rüzgar Kesici File Özellikleri

 

Kullanım alanı olarak aynı zamanda lüks villalar, hobi bahçeleri, bahçeli evler de görülmektedir. Rüzgar kesici fileler, bahçenin rüzgar almasını önlediği gibi aynı zamanda dışarıdan bahçenin de görünmesini engellemektedir. Bu fileler havalandırmayı önlemeden kuvvetli rüzgarların hasarını en aza indirir. Açık hava tarımını korumak için kullanılan rüzgar kesici fileler aynı zamanda seralarda çiftçinin ihtiyaçları doğrultusunda rüzgar şiddet ve hızlarına göre minimum koruma sağlamak için kullanılmaktadır. Yazlıkların ve yayla evlerin aşırı güneş ve rüzgara maruz kaldığı bilinmektedir. Rüzgar kesici file ile bu mağduriyetten kurtulmamız çok kolaylaşıyor. Bahçelerin kenar çitlerine monte edilen bu ürün bitkiler ile de uyum sağlamaktadır. Bitkilere aşırı güneş ve rüzgarın zarar vermesini önlemektedir.

 

Genel anlamda rüzgar kesici filelerin kullanım alanları şöyledir:

-Oturma bölgesini güneşten korumaktadır. Teras, balkon gibi alanlar için uygundur.
-Otopark, bahçe gibi alanlarda koruma amaçlı kullanılmaktadır.
-Sera, açık alan gibi yerlerde bitkileri rüzgar, böcek gibi zararlı durumlara karşı koruma amaçlı kullanılır.
-Bazı bölgelerde rüzgar kesici fileler ürün toplama örtüsü olarak kullanılır. Örneğin dut, kayısı gibi meyveleri toplama amaçlı bu fileler kullanılmaktadır.


Etiketler: etiker,