ÜRÜN DETAY

Trapez Çit


Ürün Kodu: 1566
Fiyat: Girilmedi

TRAPEZ ÇİT SİSTEMLERİ

 

Özel alanları çevrelemek, güvenlik alanı oluşturulması gereken yerleri belirlemek amacıyla kullanılan çit sistemidir. Günlük hayatta inşaat alanları gibi yerlerde bu tür çitlerin örneklerini görmek mümkündür. Trapez çitlerin kullanım alanlarına göre avantajlarının çok olması genellikle tercih sebebidir. Özellikle sağlamlık açısından ve uzun ömürlü bir kullanım sağladığından diğer çit sistemlerine göre daha tercih edilir bir hale gelmiştir. Bunun yanı sıra montajının kolay ve pratik olması, hafif bir yapıya sahip oluşu tercih edilme nedenlerini arttıran etkenlerdir. Gofrajlı, galvanizli veya boyalı materyallerin trapez saclardan levha biçiminde dönüştürülmesi ile ortaya çıkan çit ürünlerine trapez çit denilmektedir. Bu ürünler 27/200 formatında üretilerek kullanılmaktadır. Trapez çitlerin kalınlıkları değişkenlik gösterirken en kalını biçimi 1,20 mm şeklinde üretilir.

 

Trapez Çit Özellikleri Nelerdir?

 

Trapez çitler çeşitli formlarda üretilebilmektedir. 38/151, 18/838, 50/207, 38/151, 75/215 şeklindeki formlarda üretim yapılabilir. Bu formların farklılıkları levhalar üzerindeki girinti çıkıntı sayılarını ve bu girintilerin derinliklerini ifade eder. Yani dışarıdan baktığınızda örneğin; 38/151 formundaki bir levhada 6 girinti varken 27/200 de 4 girinti bulunmaktadır. Trapez çit kullanmayı amaçlayan bir kişi öncelikle kullanım amacına göre hangi çitin ve formun kendisine uygun olduğunu araştırmalıdır. Uygun ortam ve koşullarda kullanılmayan ya da doğru seçimin yapılmaması durumunda ne kadar kaliteli bir ürün kullanımda da üst düzey bir verim elde edemez.

Trapez çitlerde dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de uygulama alanındaki kullanım sistemidir. Uzun süreli bir kullanım istenirse modüler sistem kullan at tarzında bir düşünce varsa sabit sistem tercih edilmelidir. Sabit sistem çabuk deforme olabilir. Yere sabitlenir ve betonlanır. İş bitiminde başka bir alanda kullanmak biraz daha zordur. Ancak modüler sistem kullanıldığında hem uzun ömürlü bir kullanım sunar hem de kullanım amacı ortadan kalktığında ürünü söküp başka bir alanda kullanma imkanınız olabilir.

Bu anlamda kullanıcıların iş ortamına uygun çit türünü seçip, ön keşif yaptırmaları, kendileri için en uygun montaj sistemi belirlemeleri ve ürüne karar vermeleri gerekmektedir. Temiz bir görüntü ve güvenli bir çalışma ortamı açısından bu noktalar önem kazanmaktadır.


Etiketler: etiker,